Smart System – na czym polega?

SMART SYSTEM – jeszcze nie tak dawno był marzeniem nie jednej osoby. Dziś staje się trendem i codziennością spotykaną w domu czy firmie.

Smart Home – posiada wiele zalet, wśród których na pierwszy plan wysuwa się wygoda i bezpieczeństwo. Coraz więcej osób decyduje się na ten system. Dlaczego? Sprawdź!

Smart home bez wątpienia zwiększa komfort życia. Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania możesz m.in. dowolnie sterować światłem, siedząc na kanapie, kontrolować domowe urządzenia podczas swojej nieobecności czy zabezpieczyć dom przed włamywaczami. Instalacja inteligentnego domu to inwestycja, z której można czerpać wiele korzyści.  

Inteligentny dom – co to takiego?

Inteligentny system pojawił się już w latach 70. ubiegłego stulecia. Amerykanie opracowali system kontroli produkcji i bardzo szybko zaczęli tworzyć podobne rozwiązania, które sprawdziłyby się w budynkach dużych firm. Z biegiem i rozwojem technologii smart system stał się marzeniem właścicieli prywatnych domów.

Technologię rozwinęły się błyskawicznie i dziś każdy z nas może cieszyć się funkcjonalnym i bezpiecznym mieszkaniem.

Inteligentny dom daje Ci możliwość:

  • sterować oświetleniem – programować je i decydować o jego natężeniu w różnych porach dnia. Używanie włączników nie będzie już konieczne – wystarczy aplikacja w smartfonie. System ten wpływa znacząco na korzyść użytkowania, ponieważ pozwala to na zredukowanie zużycia energii elektrycznej co przyczyni się o zmniejszenie kosztów;
  • sterować ogrzewaniem – dzięki zintegrowanemu systemowi temperatura w pomieszczeniu będzie optymalna i dostosowana do warunków panujących na zewnątrz;
  • automatycznie otwierać bramę wjazdową o wybranej porze, a rolety będą odsłaniać się i zasłaniać automatycznie, w zależności od pory dnia;
  • kontrolować urządzenia, takie jak lodówka czy pralka, nawet wtedy, gdy przebywasz poza domem;
  • zabezpieczyć się przed włamywaczami – sprawnie działający system alarmowy to podstawa. Doskonałym dodatkiem jest inteligentne oświetlenie, które uruchamia się pod Twoją nieobecność i odstrasza potencjalnych intruzów, oraz inteligentny zamek do drzwi.

Komfort odgrywa bardzo ważną rolę, jednak to nie wszystko. Inteligentny dom jest bardzo ekonomiczny. W praktyce oznacza to, że Twoje rachunki za prąd będą zdecydowanie mniejsze.

Smart home – jak wprowadzić nowoczesne rozwiązania w swoim domu?

Jeśli dopiero planujesz budowę domu, już na samym początku możesz dostosować wszystkie systemy do działania w zintegrowany sposób. Możesz również zainstalować tylko wybrane elementy inteligentnego domu. Z nami Twoja wizja idealnego smart domu będzie banalnie prosta.
Smart dom możesz również zastosować do wybudowanego już mieszkania bez konieczności skuwania ścian.

Warunkiem koniecznym jest sprawnie działający internet i smartfon, w którym będziesz mógł zainstalować aplikacje niezbędne do sterowania urządzeniami. Jeżeli planujesz zainstalować inteligentny zamek do drzwi, konieczne będzie trzymanie przy sobie swojego smartfonu – to właśnie w nim instalowana jest aplikacja, która pozwala dostać się do domu.

Inteligentny zamek w drzwiach – zabezpiecz się przed włamywaczem

Bezpieczeństwo Twoich bliskich to priorytet, ale zabezpieczenie nieruchomości i cennych sprzętów również jest bardzo ważne. Przed włamywaczami ochroni Cię inteligentne oświetlenie domu, a także inteligentny zamek do drzwi. System ten jest w pełni spersonalizowany i nie da się go odblokować tradycyjnymi metodami. Co więcej, inteligentne drzwi automatycznie blokują się po upływie określonego czasu.