Bezpieczny dom w czasie wakacji!

Czy kiedykolwiek będąc na wakacjach zdarzyło Ci się pomyśleć o tym co aktualnie dzieje się z Twoim domem i całym dobytkiem który pozostał wraz z nim? Ile razy zastanawiałeś się czy aby na pewno zamknąłeś drzwi wejściowe? A może pamiętasz ten moment w którym beztrosko spędzając wolny czas zastanawiałeś się czy aby na pewno w Twoim domu jest wszystko w porządku? Wakacje to czas intensywnej pracy dla włamywaczy.

Warto wybrać inteligentny budynek aby zwiększyć swój komfort w przypadku gdy jesteś poza swoim dobytkiem. Podstawową zaletą inteligentnego domu jest to, że to on przejmuje za Ciebie całkiem sporą liczbę obowiązków. Systemy same decydują kiedy mają podlać ogród, jaką temperaturę utrzymać w pomieszczeniach by minimalizować koszty.

Symulacja obecności w budynku

Gdy nieobecni lokatorowie sobie tego życzą, może symulować ich obecność poprzez włączanie/wyłączanie odpowiedniego oświetlenia, podnoszenie/opuszczanie rolet, a nawet włączanie telewizji i muzyki. Z zewnątrz dom będzie sprawiał wrażenie tętniącego życiem. Możliwości symulacji jest wiele i są zależne od posiadanych rozbudowań poszczególnych instalacji domu.

Wrażliwe punkty

Najbardziej narażonymi miejscami na włamanie są okna, drzwi wejściowe oraz garaż. W przypadku gdy twój dom połączony jest z garażem wewnętrznym , musisz pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach bramy oraz o zamontowaniu certyfikowanych drzwi przejściowych. 

Dzięki zastosowaniu czujników otwarcia drzwi i okien nie będziesz musiał przejmować się tym czy nie zostawiłeś niedomkniętego okna lub drzwi. Czujki wykryją wszelkie uchybienia i natychmiastowo powiadomią Cię o nich i zamknie je za ciebie (o ile będzie połączony z nimi systemem). Dzięki temu nikt niepożądany nie wemknie się do twojego lokum. Taki czujnik może też przypomnieć ci o otwarciu okien i drzwi, kiedy zbliżają się opady czy silny wiatr, tak abyś uniknął nieprzyjemnych niespodzianek związanych z pogodą.

Stały kontakt

Mamy ciągły kontakt ze swoim domem. Wystarczy smartfon lub tablet by z dowolnego miejsca na ziemi oglądać obraz z kamer, sprawdzać warunki panujące aktualnie w domu. Widzimy wszystkie zainstalowane wcześniej czujniki. Zdalnie możemy wyłączać poszczególne elementy, dzięki tej opcji na zawsze przestaniemy się martwić o zostawione włączone żelazko. Wykorzystanie tych opcji jest dodatkowe, sam dom w zupełności sam panuje nad wszystkim co dzieje się w domu. Dzięki zastosowaniu czujników w przypadku gdy któryś z nich wykryje nieprawidłowe wskaźniki i odchylenia od podanych norm, automatycznie dostaniemy natychmiast powiadomienie o wykrytym zagrożeniu. System zarządzający budynkiem może zasugerować rozwiązanie, jeżeli mamy do czynienia np. z mniej istotną awarią, bądź zareagować samoczynnie, jeżeli chodzi o zdarzenie krytyczne (np. zalanie – odcięcie wody). Dzięki temu, że budynek posiada stały kontakt z nami w przypadku gdy ktoś będzie dzwonił domofonem możemy nawiązać z nią kontakt. Nie będzie miało znaczenia czy jesteś 100m czy 10000km od domu.

System alarmowy

Przy inteligentnym domie, system alarmowy to element niezbędny. Warto o tym pamiętać! System alarmowy skomunikowany z odpowiednimi służbami pozwoli Ci całkowicie zapomnieć o troskach związanych z posiadłością. Przy włączeniu alarmu następuję natychmiastowe powiadomienie odpowiednich służb, dzięki czemu ryzyko okradnięcia spada praktycznie do zera.

Brzmi jak science fiction? Skontaktuj się z nami, a przekonasz się, że to może być Twoja rzeczywistość. Tworzymy inteligentne domy z uwzględnieniem potrzeb i priorytetów naszych klientów.

Zapraszamy do zapisania się newslettera i odebrania darmowej analizy bezpieczeństwa, dzięki czemu będziesz mógł raz na jakiś czas zdobywać wartościowe informacje ze świata inteligentnego i bezpiecznego domu. Bez SPAMU 🙂

Analiza Bezpieczeństwa